TSL SILESIA

TSL Silesia to powstała w 2003 roku firma z ugruntowaną pozycją na rynku usług spedycyjno-celnych w kraju i za granicą. Przez 20 lat aktywnej działalności wypracowała sobie opinię stałego i pewnego partnera w biznesie. 

Główne kierunki działalności:

TSL Silesia organizuje przewoź na kierunkach krajowych, wewnątrz Unii Europejskiej oraz na wielu trasach, w tym z i do Włoch, Chin, Kazachstanu, Ukrainy, Bułgarii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Dżakarty, Malezji, Indonezji, Filipin. 

Mając na uwadze potrzeby klientów firma stawia na skuteczność, terminowość oraz pełen profesjonalizm.

Spółka posiada jedną z największych gwarancji do zabezpieczenia długu celnego towarów przewożonych w Tranzycie Celnym


TSL Silesia specjalizuje się w obsłudze:

Początki pełne Pasji

W roku 2003, grupa pasjonatów branży logistycznej postanowiła połączyć swoją wiedzę, doświadczenie i zapał w jedno, tworząc firmę spedycyjną. Od samego początku, dbając o satysfakcję i zaufanie naszych klientów, firma traktowała priorytetowo rozwój oraz stawiała na pełen profesjonalizm poszerzając przy tym wachlarz swoich usług.

W ciągu swojej 20 letniej działalności firma nieustannie doskonaliła się, otwierała nowe oddziały, agencje oraz punkty przeładunkowe w strategicznych miejscach. 

 

Rozwój i ciągłe doskonalenie

TSL Silesia nieustanie koncentruje się na doskonaleniu i rozszerzaniu zakresu swoich usług. O profesjonalizmie spółki i pracowników TSL Silesia przekonały się dziesiątki firm oraz partnerów biznesowych.

Znaczącym punktem w procesie rozwoju firmy było powstanie każdego kolejnego oddziału.

Agencja Celna w Sławkowie, gdzie także usytuowany jest Punkt Przeładunkowy i Magazyn Czasowego Składowania, stanowią jedną z kluczowych lokalizacji. Strategiczne położenie na Linii Hutniczej Szerokotorowej ma ogromne znaczenie z punktu widzenia importera lub eksportera.

Tym samym PP i MCS spełniają kluczową rolę w logistyce, umożliwiając efektywne zarządzanie przepływem towarów.

Agencję celne TSL SILESIA znajdujące się przy wschodniej granicy Stanowią strategiczne ogniwo w przepływie towarów z i na Wschód:

Nie mogło zabraknąć również placówek w regionie nadbałtyckim:

Kolejnymi ważnymi oddziałami TSL Silesia są:

Centrum Odpraw Zdalnych - Odprawa Importowa towarów w transporcie drogowym

TSL Silesia dokonuje Odprawy Importowej towarów w transporcie drogowym na wszystkich przejściach granicznych oraz we wszystkich wewnętrznych Urzędach Celnych niezależnie czy Spółka posiada placówkę w tej lokalizacji. 

Odprawa Importowa zdalna jest wyjściem naprzeciwko oczekiwaniom klientów oraz przewoźników, którzy dzięki temu nie mają obowiązku przywiązania się do konkretnej trasy. Mogą dowolnie wybierać najlepszą drogę przewozu oraz mieć pewność, że TSL Silesia odprawi samochód w każdym Urzędzie Celnym po drodze.  

 

CBAM

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom związanym z wprowadzeniem rejestru CBAM, spółka TSL SILESIA poszerzyła swoją ofertę w tym zakresie. Nasi eksperci pomagają w:

SENT

Tematyka Krajowego Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) nie jest obca wykfalifikowanym pracownikom TSL Silesia. Bazując na swoich doświadczeniach i zdobytej przez lata wiedzy, w profesjonalny sposób oferuje usługi z nim związane. TSL Silesia chętnie wesprze Państwa przedsiębiorstwa w pracach organizacyjnych i przygotowawczych w zakresie SENT: szkolenia SENT, przygotowanie procedur SENT, outsourcing SENT, doradztwo SENT.

Centrum Szkoleniowe

Doświadczona grupa ekspertów TSL Silesia  dzieli się swoja wiedzą prowadząc szkolenia dla firm i osób fizycznych z tematyki Celnej i Spedycyjnej.

Główną tematyką szkoleń wybieranych przez klientów jest:

TSL SILESIA dzieli się swoim doświadczeniem organizując także darmowe webinary o tematyce celnej i spedycyjnej. Webinary są świetną okazją do doskonalenia i rozszerzania wiedzy z procedur celnych oraz w zakresie aktualnych regulacji dotyczących spedycji. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcą być na bieżąco i doskonalić swoja wiedzę.

AEO

W 2010 roku TSL Silesia otrzymała oficjalny unijny status wiarygodnego partnera handlowego AEO („Authorised Economic Operator”) 

W strukturze firmy działa zespół specjalizujący się w zarządzaniu kwestiami prawno-celnymi oraz funkcjonowaniem AEO zarówno w firmie jak i u klientów. Co więcej, doświadczony zespół przeprowadza nowych klientów przez wszystkie kroki niezbędne do uzyskania certyfikatu AEO, zgodnie z zasadami zawartymi w przepisach prawa celnego, unijnego i krajowego.

Źródło: TSL SILESIA
Źródło: TSL SILESIA

Dla wzmocnienia pozycji jako godnego zaufania partnera w relacjach z klientami TSL SILESIA wprowadziła i utrzymuje System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2015 w obszarze obsługi spedycyjno-celnej importu morskich ładunków masowych.

Diamentowy Certyfikat rzetelności

Diamentowy Certyfikat rzetelności otrzymany 19 października 2023 świadczy o solidności, uczciwości i rzetelności TSL Silesia. Program „Rzetelna firma” uznaje w ten sposób swoich niezawodnych uczestników, którzy dbają o wysokie standardy działania. Uczestnictwo programu równoznaczne jest z gwarancją wiarygodności firmy.

 
Źródło: TSL SILESIA
wyróżnienie
Źródło: TSL SILESIA

TSL Silesia kontynuuje swoje zobowiązania nie tylko w sferze działalności spedycyjno – celnej ale również w dziedzinie społecznej i filantropii. 

Firma od przeszło 10 lat z dumą wspiera Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Załoga TSL Silesia – klucz do sukcesu

Wizerunek oraz sukcesy TSL Silesia tworzą wykwalifikowani Agenci oraz Spedytorzy. To oczywiste, że bezpośredni wpływ na jakość prezentowanych usług oraz wyniki mają właśnie ludzie tworzący firmę. Zaangażowani eksperci firmy są gotowi podjąć każde wyzwanie. To co łączy zespół to wspólna pasja i cele. Nasze zaangażowanie przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta, profesjonalizmie oraz terminowości.

Przyszłość w Jasnych Barwach

TSL Silesia ma już swój bagaż pełen doświadczeń, jednak rok 2023 przyniósł kolejny przełom. Firma poszerzyła zakres usług celnych i spedycyjnych o nowe kierunki. Należy do nich trasa Hamburg – Sławków. To ważny krok w rozwoju, który umożliwia efektywniejszą obsługę aktualnych, a także nowych klientów.

Plany TSL Silesia sięgają daleko w przyszłość. Firma gotowa jest wychodzić naprzód nowym wyzwaniom wyznaczanym przez potrzeby klientów.

Źródło: TSL SILESIA

Zaufanie Naszych Klientów

Przez 20 lat zaangażowania i profesjonalnego podejścia TSL Silesia dbała o satysfakcję i zaufanie swoich klientów. Na kluczowy element budowania długotrwałych relacji biznesowych mają również bezpośredni wpływ klienci i partnerzy firmy, którzy jednocześnie stają się częścią wspólnie tworzonej historii TSL Silesia.