Logistyka kolejowa

Dział Logistyki Kolejowej usytuowany w siedzibie firmy w Bytomiu koordynuje prace wykonywane w Oddziałach: Sławków, Hrubieszów, Małaszewicze i Medyka. 

Pracownicy działu sprawnie współpracują z przewoźnikami samochodowymi organizując dowóz/ wywóz towaru do/z terminali kolejowych (m.in. w Sławkowie, Woli Baranowskiej, Szczebrzeszynie, Małaszewiczach, Medyce) oraz transport kolejowy krajowy i międzynarodowy.

Transport kolejowy gwarantuje sprawny przewóz dużej ilości towaru, ładunków ciężkich i ponadgabarytowych na dalekie odległości, które przekraczają często zdolności taboru samochodowego i lotniczego. Przy korzystaniu z tej gałęzi transportu ważne jest maksymalne wykorzystanie możliwości ładunkowych wagonu. Zwiększamy tym samym efektywność przewozu przy równoczesnym obniżeniu jego kosztów.


W ramach łańcucha logistycznego w oddziałach firmy świadczone są usługi:

  Organizacji przewozów kolejowych w kraju i za granicą w szczególności na obszarze krajów WNP (m.in. BIAŁORUŚ, UKRAINA, KAZACHSTAN itd.)

 Przyjęcia, zamówienia i nadania do przewozu wagonów zarówno szeroko - jak i normalnotorowych,

  Dysponowania szerokotorowymi wagonami prywatnych operatorów,

   Organizacji i koordynacji dowozów samochodowych do terminali kolejowych,

   Opracowania i zatwierdzenia schematów załadunku i mocowania na taborze kolejowym,

   Składowania,

   Magazynowania,

  Przeładunku i załadunku zarówno na wagony (normalnotorowe, szerokotorowe), jak i na samochody (również materiałów płynnych).


Dzięki znajomości rynku proponujemy elastyczne rozwiązania dla przewozów kolejowych w efektywnym czasie i dobrej cenie.

Zapewnij swoim towarom szybką i niezawodną podróż dzięki naszym usługom spedycji kolejowej. Transport kolejowy, to idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb logistycznych.

Zapraszamy do współpracy!