Blokada na Granicy z Ukrainą | TSL SILESIA stawia na Transport Kolejowy

W ostatnim czasie na przejściu granicznym Polski z Ukrainą występować zaczęły znaczne utrudnienia związane z ruchem samochodów ciężarowych. Skutkiem trwającego protestu przewoźników są ogromne kolejki na polsko-ukraińskich przejściach granicznych, m.in. w Dorohusku, Hrebennem i Korczowej. Planowane jest również poszerzenie manifestacji przez przewoźników ciężarowych na kontrolny punkt graniczny w Medyce.

Protest odbywa się poza samymi przejściami granicznymi, co sprawia, że obecnie trudno oszacować czasy oczekiwania na odprawę pojazdów ciężarowych, ponieważ nie zależą one już od służb granicznych.

TSL Silesia nie pozostaje bierna wobec tej sytuacji i szybko reaguje, przekierowując swoje działania na transport kolejowy. Klienci, którzy do tej pory realizowali z TSL Silesia przewozy towarów przez granicę za pośrednictwem samochodów ciężarowych, aktualnie przechodzą na dostawy kolejowe. To strategiczne rozwiązanie, mające na celu eliminację korków i opóźnień na przejściu granicznym.

Blokada na granicy z Ukrainą
Źródło: TSL SILESIA

Rozwiązanie od TSL SILESIA: transport kolejowy - procedura

Jak ominąć blokadę na granicy z Ukrainą? Aktualna procedura transportu towarów przez granicę w wykonaniu TSL SILESIA zakłada dostarczenie towarów przez przewoźników ciężarowych do polskich terminali przygranicznych. Następnie towary są przeładowywane z samochodów ciężarowych na wagony o szerokotorowe 1520 mm, a kolejnym krokiem jest transport koleją przez granicę do Ukrainy.

TSL Silesia oferuje również przewóz towarów z Ukrainy do Polski. Proces ten obejmuje nadanie towarów w wagonach o rozstawie 1520 mm. TSL Silesia realizuje przeładunek wagonów na wszystkich przejściach granicznych po stronie polskiej, przeładowując towary z wagonów o szerokości 1520 mm na samochody ciężarowe.

Rozwiązanie oferowane przez TSL SILESIA pozwala skrócić czas oczekiwania na granicy i zminimalizować ryzyko opóźnień w dostawach. Klienci, decydując się na dostawy kolejowe, zyskują pewność szybkiego i sprawnego przemieszczania towarów między Polską a Ukrainą.

Skontaktuj się z nami już dziś!