TSL Silesia – Terminale przeładunkowe

Oferujemy pełen zakres usług logistycznych na terenie Polski: międzynarodowy transport drogowy, morski, kontenerowy i kolejowy, a także spedycję, wszelkie operację magazynowe, ubezpieczenia ładunków, odprawy celne.

Świadczymy usługi przeładunkowe w portach morskich oraz na przejściach granicznych kolejowych z Ukrainą, Rosją , Białorusią.

  1. Morskie terminale przeładunkowe w ofercie TSL Silesia – towary masowe oraz drobnicowe

Towary, które przeładowujemy w portach:

Ruda żelaza

Olej napędowy

Stal

Nawozy

Węgiel/Koks

Ilości, które przeładowuje TSL Silesia w polskich portach:

  • Towary drobnicowe:
  • Towary masowe:
  • Nawozy oraz olej napędowy
  • ponad 100 statków rocznie
  • ponad 70 statków rocznie
  • ponad 30 statków rocznie

2. Morskie terminale przeładunkowe w ofercie TSL Silesia – kontenery

Kontenery na terminalach przeładowujemy jako jednostkę ładunkową w relacji statek – samochód/wagon lub odwrotnie. Oferujemy także przeładunek kontenera z rozformowaniem kontenera oraz dalszą dystrybucją ładunku.
Kontenery to obecnie coraz popularniejszy sposób transportowania towarów. Gwarantują one bezpieczeństwo różnego rodzaju przewożonych ładunków, zarówno w ramach FCL jak i LCL oraz niższe koszty przewozu. Doskonale sprawdzają się w transporcie na duże odległości oraz w spedycji multimodalnej.

3. Przygraniczne terminale przeładunkowe w ofercie TSL Silesia

Przejście graniczne Małaszewicze – Brześć


Na terminalach w Małaszewiczach organizujemy przeładunek:
stali, węgla, zrębki, zboża, sklejki, kul żeliwnych, nawozów, soli drogowej, itd.

Przejście graniczne Żeleznodorożnyj – Skandawa


Polecamy również nieobciążone oraz bardzo rozwojowe przejście graniczne Żeleznodorożnyj – Skandawa z terminalami przeładunkowymi w Korszach dla produktów neutralnych.
Z powodzeniem realizujemy tam dla naszego Klienta przeładunek samochodów oraz ich części.

Przejście graniczne Hrubieszów – Izov

 

Na terminalach przeładunkowych wzdłuż linii LHS (Hrubieszów, Wola Baranowska, Szczebrzeszyn, Sławków) realizujemy przeładunek: cegły, stali, węgla, koksu, peletu, rudy żelaza, nawozów, soli drogowej, itd.

Punkt przeładunkowy TSL Silesia w Sławkowie

 

Na naszym punkcie przeładunkowym w Sławkowie ( jednym w Polsce i Europie najdalej wysuniętym na zachód punktem styku kolei szerokości 1520 i 1435 mm – 399 km od granicy z Ukrainą ) gwarantujemy kompleksową obsługę spedycyjną włącznie z przeładunkami towarów wszelkiego rodzaju, obsługę terminalową, obsługę celną, wypełnianie dokumentów przewozowych, podstawienie samochodów pod załadunek i rozładunek z wagonów, zamawianie wagonów szerokotorowych z uwzględnieniem wymagań i oczekiwań klientów co do typu, rodzaju, terminu załadunku itp.

Przejście graniczne Medyka – Mościska

Realizujemy składowanie, przeładunki oraz transport w eksporcie oraz imporcie pociągów kontenerowych, pociągów z nawozami, rudą żelaza, częściami maszyn itd.

Oferujemy korzystne formy współpracy:

  • zawarcie umowy o częściowe lub kompleksowe świadczenie usług transportowo-spedycyjnych w ramach przekazania TSL Silesia obowiązków związanych z przeładunkiem i transportem towarów, przyjęciem i składowaniem, czasowym składowaniem, księgowością, odprawą celną oraz spełnieniem innych wymagań Klienta;
  • nadzór nad całym procesem transportowo-spedycyjnym pomiędzy Eksporterem/Importerem a jego Podwykonawcą, w celu dodatkowej kontroli na miejscu nad wykonaniem przez Podwykonawcę wszystkich zobowiązań wobec Klienta na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy:

Wiktoria Turłajewa

Tel. +48 608 675 834

tel. +48 32 282 90 62 wew.32

v.turlaieva@tsl-silesia.com.pl